• Phobos Yacht Najlepszy wybór...

  • Phobos Yacht Najlepszy wybór...

  • Phobos Yacht Najlepszy wybór...

Powrót

Modele » Phobos 19


Jumper 19 – więcej niż Micro

Ten niewielki cruiser nawiązuje nie tylko nazwą, ale i stylistyką do Jumpera 550, jachtu klasy Micro cruiser, zwycięzcy Mistrzostw Świata z 2000 r. Różnica długości pozornie nieduża, tylko 35 cm, ale, w tak niewielkiej łódce okazuje się znacząca, pozwoliła bowiem na wygospodarowanie większego wnętrza.

 

Prostota osprzętu oraz takielunku zredukowanego do want kolumnowych, stenwant i sztagu, w połączeniu z rolerem foka gwarantują, że z obsługą Jumpera 19 poradzi sobie nawet niezbyt wykwalifikowany żeglarz. Dzięki dużemu współczynnikowi balastowemu jacht żegluje bezpiecznie nawet przy silnych wiatrach.

Żeglarzom turystom, oprócz sporej dawki adrenaliny, dzięki niewielkim gabarytom i masie, da szansę na eksploracje akwenów położonych poza portem macierzystym. Można go bowiem przewieźć bez problemu holującza każdym średniolitrażowym samochodem osobowym.
  Długość całkowita 6,30 m  
  Długość kadłuba 5,85 m  
  Szerokość kadłuba 2,44 m  
  Zanurzenie 0,23 – 1,2 m  
  Wysokość masztu (od KLW) 8,7 m  
  Masa balastu dennego 180 kg  
  Masa miecza obrotego 50 kg  
  Masa jachtu ok. 900 kg  
  Wysokość w kabinie 1,40 m  
  Ożaglowanie 19 m2  
  Liczba koi 4  

 

 

Phobos 19 – szkice i schematy

 

Jacht żaglowy Jumper 19 to niewielka łódka w której wygospodarowaliśmy stosunkowo obszerne wnętrze z 4 kojami kambuzem, stołem montowanym na skrzynce miecza obrotowego, bakistami w kojach i jaskółkami.

 

Zabudowa wnętrza

 

Liczba koi: 4
Kliknij na plan aby zobaczyć powiększenie.

 

Jumper_19-plan.wnetrza2_large Koje w środku jachtu wchodzą pod kokpit, pod którym na środku możliwe jest również schowanie toalety chemicznej. Kambuz zabudowano na lewej burcie między koją dziobową i mesą. Szafka kambuzowa oraz symetryczna, na prawej burcie szafka na rzeczy osobiste załogi wzmacniają konstrukcję kadłuba i pokładu.

 

Ożaglowanie

 

Jumper_19-sails_large Przewidziano dwie wersje ożaglowania: turystyczną o niewielkiej sumarycznej powierzchni (16,1 m2) żagli stawianych na niższym maszcie, oraz ?sportową? do regat w klasie T1 (17,7 m2). Jumper 19 w wersji regatowej potwierdził swe walory już pod koniec sezonu 2006, zajmując miejsca na podium w regatach.

 

Widok na pokład

Kliknij na plan aby zobaczyć powiększenie.

 

Jumper_19-poklad_large Na pokładzie Jumpera 19 na życzenie armatora możemy oznaczyć powierzchnie robocze innym kolorem żelkotu – jasnym szarym lub zabudować kokpit flexi teakiem.

  • Partnerzy


Ta strona używa ciasteczek (Cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Rozumiem, nie pokazuj więcej tego powiadomienia