• Phobos Yacht Najlepszy wybór...

  • Phobos Yacht Najlepszy wybór...

  • Phobos Yacht Najlepszy wybór...

Powrót

Modele » Phobos 27


Phobos 27 – więcej komfortu i dzielności

Phobos 27 jest rozwinięciem naszego poprzedniego sprawdzonego modelu Phobos 25 w kierunku większego komfortu i dzielności morskiej. Główne zmiany to przedłużenie kadłuba na rufie oraz drobne zmiany we wnętrzu. Przedłużenie kadłuba umożliwiło zaprojektowanie półki kąpielowej-zejściowej na rufie, na której zamocowana może być duża drabinka, trap, tratwa ratunkowa, lub inne potrzebne przedmioty. Przedłużenie kadłuba to także zwiększenie wyporności i wydłużenie linii wodnej. Ponieważ w tej wersji występuje ster głębinowy, to proponujemy dwie wersje jego obsługi: rumpel lub koło sterowe. Sama płetwa może być obrotowa, osadzona w jarzmie, co pozwala na podejście do płytkiego brzegu. Może także być typowa morska, głębinowa, osadzona na trzonie. Żeby sternikowi siedziało się wygodnie za kołem sterowym, zaprojektowaliśmy specjalną ławkę rufową, która podczas żeglugi zamyka rufę na poziomie siedzisk w kokpicie, ale umożliwia swobodny odpływ wody z kokpitu. Na postoju ławkę można łatwo złożyć poprzez podniesienie do pionu jej bocznych części, co ułatwia komunikację z lądem. Podobnie jak w 25-ce proponujemy trzy wersje urządzenia ?antydryfowego?: miecz obrotowy w wersji śródlądowej lub stała płetwa kilowa dla wersji morskiej. Uniwersalnym rozwiązaniem jest opcja płytkiego falszkilu o wadze 270 kg do wersji mieczowej. Jacht tak wyposażony posiada wystarczającą stateczność na wyjście na słoną wodę, a falszkil dodatkowo zabezpiecza śrubę silnika stacjonarnego (przy długim wale ale nie przy sail-driv?ie) przed uszkodzeniami. Silnik pomocniczy może być montowany zaburtowy na pawęży lub stacjonarny zarówno na przekładni sail-drive jak i długim wale. Wnętrze to sprawdzony w 25-tce typowy układ w dwóch kombinacjach: armatorskiej i czarterowej. Podstawę zabudowy stanowi laminatowa wkładka denna, zawierająca wszystkie koje, podłogi  i kabinę WC. Oczywiście istnieje także możliwość niestandardowej zabudowy drewnianej.
W wersji mieczowej jacht spełnia kryteria kategorii C (6B), w wersji mieczowej z falszkilem oraz w wersji kilowej spełnia kategorię B (żegluga morska do 8B).
  Długość całkowita 8,49 m  
  Długość kadłuba 8,01 m  
  Szerokość kadłuba 2,86 m  
  Zanurzenie 0,36 – 1,46 m  
  Zanurzenie z falszkilem 0,52 – 1,46 m  
  Zanurzenie z finkilem 1,2 m  
  Wysokość masztu (od KLW) 11,2 m  
  Masa balastu dennego 500kg /120kg  
  Masa miecza obrotowego 105 kg  
  Masa jachtu (wersja mieczowa – kilowa): ok. 2300-2600 kg  
  Wysokość w kabinie 1,80 m  
  Ożaglowanie 30,0 m2  
  Liczba koi

6+2/5+1

 

Phobos 27 – szkice i schematy

 

Jacht żaglowy Phobos 27 można zamówić w różnych wersjach. Dla armatora prywatnego proponujemy jacht z zamykaną kabiną rufową – maksimum 6 osób (5 + 1). Dla firmy czarterowej potrzebne jest więcej miejsc dla załogi: 8 osób (6 + 2). Koja dziobowa w każdej wersji może być odseparowana od mesy, a rufowa tylko w wersji armatorskiej. W każdej jest ten sam przedział WC i kambuz z kuchenką, zlewem i lodówką.
Phobos 27 może mieć pokład wykończony flexi teakiem lub zabudowany flexi teak tylko w kokpicie.

 

Zabudowa wnętrza

 

Wersja armatorska – liczba koi: 5 + 1
Kliknij na plan aby zobaczyć powiększenie.

 

Phobos_25_armator-5m_large Phobos_25_armator-6m_large

Wersja czarterowa – liczba koi: 6 + 2

Kliknij na plan aby zobaczyć powiększenie.

 
 Phobos_25_czater-6m_large  Phobos_25_czater-8m_large
Szkice pokładu
Kliknij na plan aby zobaczyć powiększenie.
 
 Phobos_25_standard_large Phobos 27 na życzenie armatora może mieć dowolnie wykończony pokład. W standardzie oferujemy powierzchnie antypoślizgowe w ważnych z punktu widzenia pracy na pokładzie miejscach. Te powierzchnie można wykończyć żelkotem w jasnym szarym kolorze. Flexi-teakem możemy pokryć kokpit lub cały pokład.
Phobos_25_flexi.teak_large  Phobos_25_flexi.teak.full_large

 

 

 

 

 

  • Partnerzy


Ta strona używa ciasteczek (Cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej

Rozumiem, nie pokazuj więcej tego powiadomienia